| FR | NL | EN | ES over co2logic | news | co2 compensatie | ons klimaat | particulieren | bedrijven | projecten | contact us


in de pers

nieuwsbrief

Teken de petitie dat 25 miljard ton CO2-uitstoot kan voorkomen (WWF)

Het Amazonewoud is het grootste overgebleven regenwoud in de wereld. Maar de Braziliaanse regering (met het oog op belangrijke landbouwmogelijkheden) wilt onaangetaste gebieden openstellen voor landbouw en veeteelt. Ze willen daarom hun boswet aanpassen.

Het aftellen is begonnen. Brazilië staat op het punt duizenden hectaren vrij te geven. Dit is in aanvulling op de miljoenen aren bos die al illegaal ontbost werden en die zullen kwijtgescholden worden. Dit zou een beloning zijn voor illegale ontbossing, in plaats van een aanzet tot herbebossing.

Een regenwoudoppervlakte van 71 miljoen hectare zou verloren kunnen gaan, of niet hersteld kunnen worden. Dat is een oppervlakte zo groot als Duitsland, Oostenrijk en Italië samen. De gevolgen zullen over heel de wereld te voelen zijn: 25 miljard ton extra CO2-uitstoot, een equivalent van meer dan 50 keer de huidige uitstoot van het Verenigd Koninkrijk. De wet zou ook leiden tot een nog ongeziene vernietiging van de natuur in Brazilië.

Erger nog, de nieuwe wet wordt voorgelegd met een alarmerende minachting van de wetenschappelijke input. De wetenschappers hebben nochtans al meerdere keren aangetoond dat het helemaal niet nodig is om meer bos te kappen voor de economische groei van Brazilië.

Nu ligt het lot van de bossen bij president Dilma Rousseff, die nog steeds haar veto kan geven op de voorgesteld verandering. In Brazilië hebben al 1,5 miljoen mensen de petitie getekend om Dilma te overtuigen haar veto te stellen. Voeg jouw stem toe: onderteken de petitie en stuur een e-mail naar de president.

Alleen zij kan een catastrofe voorkomen.

Teken de petitie: http://www.wwf.be/nl/agenda/reageer-nu/827